ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових  і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.
ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.

Електрона трудова книжка

17 Чер 2021

Електронна трудова книжка
10.06.2021 вступив в силу Закон № 1217 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який запровадив електронні трудові книжки.
✅Зміни, що були внесені до Кодексу законів про працю України:
➖ ст. 47: Обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником.
➖ ч. 1 ст. 47: Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст.116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.
➖ ст. 48: Облік трудової діяльності працівника. Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі. Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України.
➖ ч.2 ст. 144: Заохочення працівникам оголошуються наказом (розпорядженням) в урочистій обстановці, а також на вимогу працівника, якщо трудова книжка зберігається у нього, заносяться до його трудової книжки
➖ч. 1 ст. 233: з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення
➖ ч. 3 ст.235: слова "в трудовій книжці" виключити
➖ ч.5 ст.235: слова "трудової книжки" замінити словами "копії наказу (розпорядження) про звільнення".
✏️Більш детально ознайомитись зі змінами, що були внесені, можна за посиланням: закон 
✔️Законом встановлено п'ятирічний перехідний період, протягом якого має відбутися включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників. Після завершення цих робіт наявні трудові книжки видаються роботодавцями працівникам особисто під підпис.

 

Юридична служба  ППО «Металістів»

Поділитися у соціальних мережах: