ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових  і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.
ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.

До страхового стажу тепер зараховують період одержання допомоги по частковому безробіттю

18 Лют 2021

Крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу при обчисленні пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю.

 

Юридична служба профспілкового комітету ППО «МЕТАЛІСТІВ» інформує, що врегульовано питання про зарахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю.

Страховий стаж для призначення пенсій обчислюється відповідно до ст. 24 Закону № 1058. Зазначеною статтею, зокрема, було передбачено, що крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу при обчисленні пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю.

У подальшому було запроваджено допомогу по частковому безробіттю, проте зміни до статті 24 зазначеного вище Закону щодо врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю не вносилися. У 2020 році запроваджено допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабміном.

Врешті-решт Верховною Радою України було схвалено Закон № 1071, яким, зокрема, внесено зміни до абз. 3 ч.1 ст. 24 Закону № 1058, згідно з якими до страхового стажу при обчисленні пенсії, крім періоду отримання допомоги по безробіттю, зараховується і період отримання допомоги по частковому безробіттю, допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ для запобігання коронавірусу.

При цьому особи, яким призначено пенсію в період з 1 квітня 2020 року до набрання чинності Законом №1071 (тобто, 10 грудня 2020 року), мають право на перерахунок (відповідно до їх заяви) пенсії для врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю, в т.ч. на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

 

Підготовлено юридичною службою

профспілкового комітету ППО «МЕТАЛІСТІВ»

 

 

 

Поділитися у соціальних мережах: