ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових  і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.
ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.

Письмо Президенту Украины

17 Лют 2016

ФІРМОВИЙ БЛАНК МКП

Пану Петро О. Порошенко

Президенту України

16 лютого 2016р.

Шановний пане Президенте,

Від імені Міжнародної Конфедерації профспілок (МКП), яка представляє 180 млн робітників у світі, я би хотіла виразити стурбованість щодо збільшення правопорушень прав профспілок в Україні. Згідно інформації, яку ми отримали від нашої членської організації – Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ), тиск на членів незалежних профспілок  збільшується у всіх секторах економіки та декілька серйозних випадків залякування й навіть насилля по відношенню до активістів мали місце в цьому році.

На Олену Маслову, активістку НПГУ, було скоєно напад невстановленим нападником у вівторок 12 січня 2016 року, коли вона поверталась з шахти ім. Леніна, де вона працює. Анатолій Мухамеджанов, голова первинної профспілки шахти № 1 Нововолинська,  був побитий в кабінеті директора шахти.  Попри рішення суду, адміністрація підприємства «Восток Руда» продовжує невиплату зарплат робітникам та використовує затримку з виплатою зарплат, як інструмент залякування профспілкового лідера Івана Щербулю. На металургійному комбінаті у Дніпропетровській області адміністрація чинить тиск на членів профспілки «Металістів», щоб вони вийшли з профспілки.  Результатам таких дій є те, що 9000 робітників написали заяви про вихід з профспілки. Державні фіскальні служби відмовили у реєстрації первинній профспілки  організації Незалежних профспілок гірників України (НПГУ)  ПАТ «Київенерго» та первинній профспілки робітників комунального підприємства «Київський Іподром», які є неприбутковими організаціями.

Ці та інші порушення мають місце на фоні погіршення соціально-економічної ситуації в Україні та зростаючого невдоволення населення, чиї очікування від Революції Гідності не справдились.  Профспілки – це голос людей найманої праці. Уряд України має дослухатися до цього голосу задля досягнення успішних реформ та запобігання напруги та конфліктів.

Ми закликаємо Вас забезпечити повагу  прав робітників та їх профспілок в Україні та розслідувати вказані правопорушення й притягти до відповідальності тих, хто в цьому винні.

 

З солідарністю,

Шаран Барроу  (підпис)

Генеральний секретар

 

Копія: КВПУ

 

Поділитися у соціальних мережах: