ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових  і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.
ПРоФСПІЛКА “МЕТАЛІСТІВ” - На захисті трудових і соціально-економічних прав членів профспілки з 1906 року.

Умови роботи не покращили, зате Списки №1 і №2 суттєво скоротили

27 Лип 2016

Уряд, на жаль, звершив ще одну недобру справу – ухвалив постанову, якою затвердив нові значно скорочені Списки №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Хоча незалежним профспілкам певний час все ж вдавалося cтримувати намагання Кабміну переглянути їх.

«Цей процес був запущений ще урядом Арсенія Яценюка, а Володимир Гройсман продовжив його, - пояснює голова Незалежної профспілки гірників України Михайло волинець. - Через затвердження Кабміном на чолі з Володимиром Гройсманом нових Списків №1 і №2, за попередніми підрахунками, постраждає понад 400 тисяч трудівників. А якщо  врахувати нечіткі формулювання з деяких позицій, то потерпілих може бути більше ніж 700 тисяч. Неясною залишається ситуація із гірничими рятувальниками у вугільній галузі, бо відсутній перелік їхніх професій, заняття якими дає право на пільгову пенсію, тому не виключені різні прочитання документа посадовцями, а отже й зловживання та утиски прав рятувальників. Випали зі списків робітники, які обслуговують шахтні стовбури, шурфи, а також інженерно-технічні працівники, що займають посади вище підземного гірничого майстра (помічники і заступники начальника дільниці, механіки, старші й головні механіки), відділи оплати праці та технічного контролю, технологи. Взагалі втрачається мотивація кар’єрного зростання: ставати механіком, помічником начальника дільниці, начальником дільниці. А отже й можливість виростити на шахті головного інженера чи головного енергетика».

Для довідки: наприклад, на Дніпровському металургійному комбінаті через зміни до Списку №1 право на пільгову пенсію зараз втратило 600 працівників, а за Списком №2 – 1300. На зміну їм згодом прийдуть інші, які теж працюватимуть у шкідливих умовах, але не зможуть раніше вийти на заслужений відпочинок, отже постраждають у майбутньому.

Поділитися у соціальних мережах: